Месечна Архива: April, 2024

Поетско музичка вечер по повод светскиот ден на џезот

В петок (26 април) од 20 часот, во бифето...

„Молитви на моето тело“ вечерва на Танц фест Скопје

Балетскиот триптих „Молитви на моето тело“ е вечерва (23...

Ново издание на Урбан Фреш Рилис во етер

Кои се новите македонски музички рефрени? Од денеска, ново издание...

„Суперхикс“ на 16 април ќе го промовираат албумот „Сила и нервоза“

Во просториите на Домот на култура „Билјана Беличанец“ во...

На сцената на НОБ ќе се изведе современиот балет „Сага“

Јубилејното 20-то фестивалско издание на Танц-фест Скопје 2024, кое...
spot_img

Popular

„Филхармонија на отворено“ на 19 јуни во Градски парк

И оваа година, Филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт...

Светски познатиот виолинист Џулијан Рахлин ќе го отвори 64. „Охридско лето“ на 12 јули

Светски познатиот виолинист  од Литванија Џулијан Рахлин, на 12...

Ново издание на Урбан фреш рилиз на 90.8

Ново издание на Урбан фреш рилиз на 90.8! Сара Мејс-...

УРБАН ФМ ФЕСТИВАЛ

По повод првиот роденден на зрачиме македонски на нашето...
Translate »