Урбан ФМ Инфо

Урбан ФМ е Генерален прокровител на Макфест 2023

Со особено задоволство Ве информираме дека Урбан ФМ Радио е Генерален покровител на овогодинешното 38-мо издание на Макфест. Оваа година, најреномираниот фестивал на забавни мелодии Макфест ќе се одржи на 20-ти и 21-ви октомври 2023 година, во Домот на култура „Ацо Шопов“ во Штип. На фестивалот годинава ќе настапат Владо Јаневски, Андријана Јаневска, Љубојна, Ламбе Алабаковски и Полина, Бојана Скендеровски,...

Дарко Андонов гостин на Урбан ФМ

Во последното издание емисијата Скопје се буди со Марија гостин беше Дарко Андонов. Дарко ја промовираше неговата последна песна "Мојот свет" која беше дел од претпоследното издание на „Урбан Фреш Рилис“.

Тамара Стојковска на Урбан ФМ

Денес во живо во емисијата Урбан Драјв ќе гостува Тамара Стојковска. Марко ќе биде домаќин, а ќе ја промовира песната „Не е до мене“ која е дел од најновото издание на „Урбан Фреш Рилис“.

Yasha во утринската програма на Урбан ФМ

Во утринската програма „Скопје се буди“ со Марија, гостуваше Јаша и ја промовираше песната „Ден за ден“. Целото интервју може да го преслушата тука.

Најнови вести

Две нови награди за Манчевски, „Кајмак“ стартува во холандските кина, распродаден во Лондон

Уште две нови меѓународни награди освои овој месец најтрофејниот...

Премиера на претставата „Како ќе го делиме мачорот“ во среда во Театарот за деца и младинци

Младинската претстава „Како ќе го делиме мачорот“ во Театарот...

Роденденски концерт на Македонската филхармонија

Овој четврток, со почеток во 20 часот, оркестарот на...