Урбан ФМ Инфо

Новото издание на Урбан Фреш Рилис во етер

Новото издание на емисијата Урбан Фреш Рилис од денес е во етер. Ја промовираме новосоздадената македонска забавна музика објавена изминатата недела. Во ова изданние се најдоа следните песни и изведувачи: 1. ДНК и Врчак - Посреќна https://www.youtube.com/watch?v=u5pG-jAqs-I 2. Дина Јашари - Не сум твој сон https://www.youtube.com/watch?v=GEXSyBiimwY 3. М&M - Мама https://www.youtube.com/watch?v=X4DRwWpDqRw 4. Мелани Тарчуловски - Камерон https://www.youtube.com/watch?v=ZV2mYBOJ9xQ

Нова приказна во живо на Урбан ФМ

Од денес во термините 18, 20 и 22 часот, од понеделник до четврток на најурбаната фреквенција во Скопје 90.8 и нашиот YouTube канал стартува нова радиска и видео приказна... LIVE Време е за Урбан ФМ live подкасти!

Урбан ФМ е Генерален прокровител на Макфест 2023

Со особено задоволство Ве информираме дека Урбан ФМ Радио е Генерален покровител на овогодинешното 38-мо издание на Макфест. Оваа година, најреномираниот фестивал на забавни мелодии Макфест ќе се одржи на 20-ти и 21-ви октомври 2023 година, во Домот на култура „Ацо Шопов“ во Штип. На фестивалот годинава ќе настапат Владо Јаневски, Андријана Јаневска, Љубојна, Ламбе Алабаковски и Полина, Бојана Скендеровски,...

Дарко Андонов гостин на Урбан ФМ

Во последното издание емисијата Скопје се буди со Марија гостин беше Дарко Андонов. Дарко ја промовираше неговата последна песна "Мојот свет" која беше дел од претпоследното издание на „Урбан Фреш Рилис“.

Тамара Стојковска на Урбан ФМ

Денес во живо во емисијата Урбан Драјв ќе гостува Тамара Стојковска. Марко ќе биде домаќин, а ќе ја промовира песната „Не е до мене“ која е дел од најновото издание на „Урбан Фреш Рилис“.

Најнови вести

Илјадници свеќи на сцената на Филхармонија за премиерното издание на „Candlelight“ – концерт под свеќи

Вечер илјадници свеќи ќе ја осветлат сцената на Македонската...

Отворен Танц-Фест Скопје 2024 со „Госпоѓиците од Авињон“

Синоќа, во полниот салон на НОБ, со претставата „Госпоѓиците...

Започна снимањето на филмот „Скејтањето не е за девојчиња“ на Дина Дума

Продукцијата „Систерс и брадер Митевски“ денеска, 2 април, започна...

Натпревар за цртање и сликање за прослава на Денот на децата во Јапонија

Амбасадата на Јапонија најавува дека на 5 мај ќе...