mitkoarnaudov@

59 ПОСТОВИ

Премиера на претставата „Како ќе го делиме мачорот“ во среда во Театарот за деца и младинци

Младинската претстава „Како ќе го делиме мачорот“ во Театарот...

Роденденски концерт на Македонската филхармонија

Овој четврток, со почеток во 20 часот, оркестарот на...

Нова приказна во живо на Урбан ФМ

Од денес во термините 18, 20 и 22 часот,...

Листа на изведувачи на двете фесивалски вечери на Макфест 2023

Познати се изведувачите кои ќе настапат на двете фестивалски...

Урбан ФМ е Генерален прокровител на Макфест 2023

Со особено задоволство Ве информираме дека Урбан ФМ Радио...
spot_img

Popular

Новото издание на Урбан Фреш Рилис во етер

Новото издание на емисијата Урбан Фреш Рилис од денес...

Две нови награди за Манчевски, „Кајмак“ стартува во холандските кина, распродаден во Лондон

Уште две нови меѓународни награди освои овој месец најтрофејниот...

Новото издание на Урбан Фреш Рилис во етер

Новото издание на емисијата Урбан Фреш Рилис од денес...