mitkoarnaudov@

80 ПОСТОВИ

Филмови ќе има, продолжува континуираната поддршка на македонскиот филм

Директорот на Агенцијата за филм, Бојан Лазаревски зборуваше со...

Во битолската Универзитетска библиотека отворена мултинаменска „Дневна соба на градот“

Министерката во Министерството за култура Бисера Костадиновска Стојчевска пушти...

„Home alone“, последниот сингл на Јана Бурческа

На 11 април 2023 година во Аудиокултура беше одбележано...

Велес Фестивал – Фестивал на Jazz, World и Современа музика

Оваа година, “АРТ ГЕНЕРАТОР” е организатор на фестивалот за...

Дигитал или аналог!?

Оваа година Д Фестивал имаше богата програма. Покрај онаа...
spot_img

Popular

Ново издание на Урбан Фреш Рилис во етер

Новото издание на емисијата Урбан Фреш Рилис од денес...

Италијански дизајн во Скопје

Деновите на италијански дизајн во Скопје почнуваат на 14...

Второ издание на „Клинци“ – младинско книжевно читање и изложба во петок

Младите автори Викторија Ангеловска, Драгана Стојадиновска, Софија Тодоровска и Дамјан Златановски ќе читаат...

„Анатомија на неверството“ вечер во театар „Комедија“

Вечерва, со почеток од 20 часот во Театар Комедија...

Изложба на светски познатиот уметник Јонас Стал во МСУ

На 1-ви март во Музејот на современата уметност –...