mitkoarnaudov@

120 ПОСТОВИ

„Севилскиот бербер“ на 2 март во Опера и балет

Популарната комична опера во 2 чина „Севилскиот бербер“ од...

„Череп во Конемара“ на Мартин Мекдона, во Театар Комедија

На 29 фебруари, во четврток, во Театар Комедија ќе...

Бернштајн, Гершвин и Гулда во изведба на Филхармонијата

Овој четврток, со почеток во 20 часот, оркестарот на...

Во МНТ почнаа пробите за најновата претставата „Хенгинг Араунд“

Во Македонскиот народен театар започнаа подготовките за претставата „Хенгинг...

Најавено новото издание на Д Фестивал

Денеска, точно на пладне започувна со продажба специјалната промотивна...
spot_img

Popular

Ново издание на Урбан фреш рилиз на 90.8

Кои се најновите македонски музички рефрени што од денеска...

Стефана Димитрова и Даријан Кочоски се младенци на годинашната „Галичка свадба”

Стефана Димитрова и Даријан Кочоски се невеста и зет...

Никола Кимовски е новиот в.д. директор на Македонски народен театар

Согласно решението од Министерството за култура потпишано од Зоран Љутков,...

„Филхармонија на отворено“ на 19 јуни во Градски парк

И оваа година, Филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт...
Translate »