Акустичен концерт на Дина Јашари во КИЦ

0
212
Reklama

Во четврток 14.12.2023 во Културно информативниот центар – Скопје, Салон 19:19 со почеток од 20 часот ќе се одржи Unplugged Series 004:Како дома – акустичен концерт на Дина Јашари.

Дина Јашари е кантавторка и продуцентка од Македонија, артист кој полека но сигурно ги освојува срцата на балканската публика. Дина го излева целото свое битие и искуства во нејзиното пишување песни, без напор движејќи се низ поп и нео-соул музиката. Сонливи хармонии, емотивни текстови, модерни и свежи битови, се елементите кои се истакнуваат во нејзината музика. Во 2022 година, музиката на Дина беше наградена со наградата „Милан Младеновиќ“, добивајќи пофалби од реномираните музички умови од регионот.

Влезот на настанот е слободен.

Настанот е дел од културна понуда на Град Скопје Европска престолнина на културата 2028